7 Nisan 2016

Otopay Bozdurma

Otopay bozdurma; tek kullanımlık olan elektronik ödeme sistemleridir. Otopay kartlar bir kere satın alınır ve içerisinde bulunan paralar harcandıktan sonra kullanılamaz hale gelir. Kart satın alım işlemlerinde, ihtiyaçların belirlenmesi bu yüzden çok önemlidir. 100 euroluk bir alış veriş için ya da 10 euroluk bir alış veriş için, 1.000 euroluk kart alınması, olmaması gereken bir uygulamadır. Çünkü kartlar yani sizlere verilmekte olan 19 haneli pin şifreleri ve 4 haneli güvenlik kodları, sadece bir kez kullanılmaktadır. 1.000 euroluk kartınızdan 10 euroluk harcama yapmanız, kart içerisinde 990 euro kalacağı ve sizin kalan bu parayı bir daha harcayamayacağınız anlamına gelmektedir.

Eğer elinizde olmayan nedenler den dolayı, verilen örnekteki benzer bir durum ile karşılaşmış iseniz, başvurmanız gereken yöntem, otopay bozdurma yöntemidir. Otopay bozdurma işlemleri tıpkı otopay satın al işlemleri gibi, yetkili temsilciler aracılığı ile yerine getirilmelidir. Bilmeniz gereken en önemli husus, bozdurma işlemlerinde pin kodunuzu ve güvenlik kodunuzu karşı tarafa verme zorunluluğunuzun bulunduğudur.

Otopay Bozdurma Nasıl Yapılır?

Eğer sizlerde ön ödemeli sisteme dahil olmuş ve bir otopay kart sahibi olmuş iseniz, binlerce online mağazada kartınızı güven ile kullanabilirsiniz. Otopay sistemini destekleyen online mağazalarda dilediğiniz ürünü ya da hizmeti alabilir, internet üzerinden alış veriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kartınızın limitleri dahilinde alış veriş yapabilir ve hiçbir bilginizi paylaşmadan ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Önemli olan, limitlerinizin tamamını harcamanızdır. Eğer limitinizin altında bir harcama yapmış iseniz, kartınızın içerisinde bir miktar para kalması söz konusudur. Kalan parayı aynı pin kodunu ve güvenlik kodunu kullanarak ikinci bir kez harcama şansınız bulunmamaktadır. Yapmanız gereken tek işlem, canlı destek hattımız ile irtibata geçmeniz ve müşteri temsilcimize, pin kodunuz ile güvenlik kodunuzu teslim etmenizdir.

Sizlerden bahse konu kodları alan müşteri temsilcimiz, kartınızın içerisinde kalan para miktarı sürat ile kontrol edilecek ve kaç euro kalmış olduğu sizlere iletilecektir. İçerisinde kalan euro, onay vermeniz halinde Türk lirasına çevrilecek ve sizlere ödenebilecek miktar bildirilecektir. İşlemi onaylamanız halinde, kartınızda bulunan euro, işletmemiz tarafından çekilecek ve karşılığı olan Türk lirası sizin belirtmiş olduğunuz şahsınıza ait hesap numaranıza gönderilecektir. Otopay bozdurma işlemleri bu şekilde gerçekleşmektedir.

Otopay Bozdurma Güvenli mi?

Otopay bozdurma işlemi, işletmemiz açısından bakıldığında ya da sizler açısından değerlendirildiğinde, hızlı gerçekleşen bir işlemdir. Kartınızda kalan paraların hesabınıza aktarılması için, günlerce ya da saatlerce beklemenize gerek yoktur. Önemli olan bozdurma işlemini güvenli bir temsilci üzerinden yapmanızdır.

İşletmemiz, otopay kart satışları, otopay kart satış sonrası hizmetleri ve otopay kart bozdurma işlemleri konusunda, Türkiye’de yetkilendirilmiş bir temsilcidir. İşletmemizin Türkiye’de faaliyet gösteren her hangi bir kişi ya da kuruluş ile alt bayi olma şeklinde bir misyonu bulunmamaktadır. Doğrudan kendi ismine yetkili temsilci sıfatına sahip olan işletmemiz sayesinde, güvenli bir şekilde otopay bozdurma işlemini yapabilirsiniz.

Bozdurma işlemi esnasında, bizler ile paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz, hesap bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz, müşteri gizliliği ilkesi doğrultusunda koruma altına alınmaktadır. Bize ulaşan bilgilerinizin üçüncü şahıslar ile paylaşılması mümkün değildir.

Yeni bir kart alma ya da otopay hakkında bilgi edinme işlemlerinizde veya bozdurma işlemlerinizde kullanılmak maksadı ile kayıtlarınız işletmemizde tutulmaktadır. Bu uygulamanın amacı, hizmet kalitemizin artırılması ve sizlere kusursuz hizmet verme anlayışımızın ön plana çıkarılmasıdır. Bilgilerinizin güven altında olacağından ve üçüncü kişiler ile reklam amaçlı dahi olsa, kesinlik ile paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz.

astropay