Otopay Nasıl Kullanılır

Otopay nasıl kullanılır

Otopay nasıl kullanılır? Son derece hızlı bir şekilde ödeme imkanı sağlayan güvenilir bir araçtır. Günümüzde banka kredi kartlarının, banka hesap kartlarının ya da bankacılık işlemlerinin veya nakit paranın yerine geçen otopay, herkes tarafından kullanılabilecek bir ödeme gerecidir.Basit bir kullanım şekli olmak ile birlikte, ödeme işleminin anında gerçekleşmesi ve kişisel hiçbir bilgiyi internet ortamına taşımıyor olması, en belirgin özellikleridir.

Otopay Nasıl Kullanılır En Kolay Ödeme Yöntemi

Banka bilgilerinizin, iletişim bilgilerinizin, kişisel bilgilerinizin çalınması ve kullanılması kesinlik ile söz konusu değildir. Alış veriş yaptığınız online mağaza tarafından reklamlar aracılığı ile rahatsız edilmeniz gibi durumlarda, otopay kullanımı sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Kullanım aşamasında devreye giren tek şey, sizlere vermiş olduğumuz güvenlik ve pin kodlarıdır. Alış verişinizi tamamladıktan sonra, onay sms’i ya da benzeri bir uygulama ile karşılaşmadan, doğrudan ödeme yapma şansınız bulunmaktadır. Otopay kartı kullanabilmeniz için, alış veriş yaptığınız online mağazanın ödeme yöntemleri arasında, otopay sisteminin bulunması gerekmektedir. Alış verişe başlamadan önce, hizmet ya da ürün alacağınız online marketin, ödeme yöntemlerini incelemeniz ve bu yöntemler arasında otopay yazısını görmeniz yeterlidir.

Otopay Pin Kodu Nasıl Kullanılır?

Otopay pin kodu olarak tanımlanan aslında, otopay sisteminin kendisidir. 16 adet rakamdan meydana gelen bir şifredir. Bu şifrede yer alan rakamların, doğum tarihiniz ile telefon numaranız ile kredi kartınız ile banka hesap bilgileriniz ile ya da banka kartınız ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

16 adet numarada, sizi ya da her hangi bir bilginizi anımsatacak hiçbir rakam yoktur. Pin kodları rastgele rakamlardan oluşturulan ve kişiye özel olan kodlardır. Alış verişlerde bahsedilen 16 rakam yani kart numarası ve 4 rakamdan meydana gelen pin kodu kullanılmaktadır. Kullanmak için alış verişi tamamlamanız ve ödeme aşamasına gelmeniz gerekmektedir. Ödeme aşamasına geldiğinizde, karşınıza ödeme seçenekleri çıkacaktır. Banka havalesi, kredi kartı ve benzeri tanımlamaların içerisinde, otopay ibaresinin yazılı olduğunu da göreceksiniz. Açılan seçeneklerden otopayı işaretlemeniz ve forma sizlere verilmiş olan 16 adet rakamdan meydana gelen otopay numaranızı girmeniz gerekmektedir. Güvenlik kodu yazılı bölüme, müşteri temsilcimiz tarafından sizlere iletilen ve 4 adet rakamdan meydana gelen güvenlik kod numarasını girmelisiniz. Ödenecek miktarı kontrol eder ve ödeme işlemini onaylar iseniz, otopay pin kodu kullanımını gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu noktada önemli olan, işlemi onayladığınız anda, miktarın karşı tarafın hesabına geçiyor olmasıdır. İptal etme ya da ödemeyi geri alma gibi bir şansınız bulunmamaktadır. İkinci bir şansınızın bulunmamasından dolayı, kart miktarınızı ve alış veriş miktarını kontrol ettikten sonra ödeme işlemini onaylamanız gerekmektedir.

Otopay Kartı Kaybeder isem Ne Olur?

Otopay kart bilindiği üzere, pin kodu sistemi ile çalışan bir sistemdir. Eğer sizlere verilmiş olan pin kodlarını kaybeder iseniz, ön ödeme miktarı doğrultusunda alış veriş yapma şansınız bulunmamaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemiyor iseniz ya da her hangi bir neden ile karşılaşmak zorunda kalır iseniz, yetkili güvenilir temsilciler ile çalışmanın avantajlı olduğunu fark edersiniz.

Otopay nasıl kullanılır; İşletmemiz üzerinden yapacağınız otopay kart al işlemlerinde, kişisel bilgileriniz kayıt altında olacağından dolayı, kartınızı kaybettiğiniz an bizim ile irtibata geçer iseniz, sizlere kartınızda bulunan paranın geri verilmesi konusunda yardımcı olabiliriz. Kayıp durumunda iki önemli husus bulunmaktadır. Birincisi, pin kodlarının ve güvenlik kodunun kaybedilmesi, ikincisi ise, pin kodunun ve güvenlik kodunun çaldırılmasıdır. Özellik ile ikinci durumda, hiç vakit kaybetmeden müşteri temsilcilerimize ulaşmalı ve içerisindeki para harcanmadan işlem yapılamasını sağlamalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

astropay