Otopay Nereden Alınır

Otopay nereden alınır

Otopay nereden alınır? Yeni nesil ödeme aracı olarak da tanımlanan otopay, ön ödemeli elektronik sitemdir. Kart satın alınma aşamasında önceden belirlenen bedeller ödenmekte ve ödenen bedeller alış verişte kullanılmaktadır. Belirlenen limitlerin haricinde alış veriş yapılması mümkün değildir.

Elektronik sistem olarak ifade edilmesinin nedeni ise, satış işlemlerinin ve kart oluşturma işlemlerinin online olarak gerçekleştirilmesidir.Otopay satış işlemleri, online işlemler olmak ile birlikte, yetkili temsilciler olarak tabir edilen kişi ya da kuruluşlarca yapılması gerekmektedir. İşletmemiz kurulduğu günden günümüze kadar, elektronik kartların satış işlemlerinde ve satış sonrası hizmetlerinde faaliyet göstermektedir.

Otopay nereden alınır güvenle satın al

Kart satın alım işlemlerinde, yetkili temsilcileri seçmeniz, maddi kayıp yaşamanıza ya da diğer bir ifade ile dolandırılmanıza engel olacaktır. Piyasada elektronik kart satışı gerçekleştirdiğini söyleyen birçok sahtekar bulunmaktadır. Amaçları, tamamen vatandaşların parasını almak ve paralar hesaplara geçtikten sonra ortadan kaybolmaktır. Hiçbir şekilde kart satışı gerçekleştirmeyen bu tip kişi ya da kuruluşlara güvenmemeniz gerekmektedir. Bazı şahıslar ise, yetkili temsilci olmadıkları halde kendilerini yetkili olarak göstermekte, gerçek bayilerden almış oldukları kartları daha yüksek fiyatlar ile sizlere sunmaktadır. Belirtilen kişi ya da kuruluşlardan otopay kart alır iseniz, belki dolandırılmazsınız, ancak, dolaylı yollardan kandırılmış olursunuz. Bu tip kişi ya da kuruluşlar sizlere olduğundan daha yüksek fiyatlar ile kart satış işlemi yapmaktadır. Üstelik bu zihniyette bulunan kişilerin satış sonrası hizmetleri de bulunmamaktadır.

Otopay Kart Nasıl Satın Alınmalıdır?

Otopay kart almak istiyor iseniz, işletmemizin resmi internet adresi üzerinden bizlere ulaşmalısınız. Sitemizde sizler ile irtibat kuracak bir danışma hattı bulunmaktadır. Canlı destek olarak ifade edilen bu hatlarda görevli olan müşteri temsilcilerimiz, otopay hakkında sizlere her türlü bilgiyi aktarabilecek seviyededir. Elektronik kartlar konusunda, deneyimli olan personelimizin doğru yönlendirmeleri size yardımcı olacaktır. Kart satın almadan önce, ne kadarlık harcama yapacağınız bilmeniz gerekmektedir. İhtiyacınızdan fazla kart satın almanız, bozdurma işlemine başvurmanız anlamına gelecektir. Bu neden ile müşteri temsilcimiz ile irtibata geçtiğinizde, almak istediğiniz kart miktarını belirlemelisiniz. Otopay nereden alınır, bilindiği üzere, tek kullanımlık kartlardır. İhtiyacınız kadar alırsınız, alış verişinizi tamamlarsınız ve kartınızın kullanımı içerisindeki bakiye bittiği anda otomatik olarak iptal olur.

Otopay Kart Harcanmaz ise Ne Olur?

Otopay kartınızı her hangi bir sebep ile harcayamamış iseniz ya da içerisinde alış verişten sonra belli bir miktar para kalmış ise, kartınızda bulunan parayı geri alma şansınız bulunmaktadır. Bu işleme başlayabilmek için, müşteri temsilcimiz ile irtibata geçmeniz ve pin kodu ile güvenlik kodunu müşteri temsilcimize vermeniz gerekmektedir. Bilgi paylaşımını yaptıktan sonra, kartınız kontrol edilecek ve gerekli çevrim işlemleri yapıldıktan sonra alabileceğiniz para miktarı size bildirilecektir. Onay vermenizden sonra ise, otopay bozdurma işleminiz tamamlanacak ve harcayamadığınız paralar hesaplarınıza geri aktarılacaktır.

Bozdurma işleminde, işletmemiz gibi yetkili temsilciler ile irtibata geçmeniz, sizin yararınıza olacaktır. Hem uygun fiyatlar ile bozdurma işlemini yapmış olacaksınız, hem de güvenlik ile pin kodunuzun paylaşılmasından dolayı dolandırılma işlemine maruz kalmayacaksınız. Esas bilmeniz gereken konu, otopay satın al işlemlerinde ihtiyacınız doğrultusunda kart satın almayı alışkanlık haline getirmenizdir.

Bozdurma işlemlerinde döviz kurlarının aşağı yönlü hareket edebileceğini düşünür iseniz, maddi kayıp yaşama şansınız olduğunu da göreceksiniz.

Pin kodunuzu ve güvenlik kodunuzu kaybetmemeye ya da sizden başka birisi ile paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Pin kodunuzun ele geçirilmesi, yapmış olduğunuz ön ödeme miktarının harcanabileceği anlamına gelmektedir. Bu neden ile güvenmediğiniz kişilere pin kodunuzu kesinlik ile göstermeyiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

astropay